CsLove.Tk
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaSiteUltimele imaginiServereParteneriConectareÎnregistrare

 

 N-as Refuza Steaua!

In jos 
AutorMesaj
CsL # Alex
CsL # Fost Administrator
CsL # Fost Administrator
CsL # Alex


Numarul mesajelor : 8080
Varsta : 29
Localizare : Otopeni
Joburi/Distractii : Plimbari si PC
Ce jok jucati : CS si FIFA
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

N-as Refuza Steaua! Empty
MesajSubiect: N-as Refuza Steaua!   N-as Refuza Steaua! Icon_minitime1Joi Mai 01, 2008 10:09 am

N-as Refuza Steaua! Cesinhabi83iz4
„Doctorul Cesinha”, cum a fost poreclit de Despotovic pentru finețea paselor sale, regretă faptul că formația din Grant nu a reușit să-și atingă obiectivul principal: participarea în cea mai importantă competiție intercluburi.

Cesi, mai sunt două etape dintr-un sezon nebun. Cum ai caracteriza acest campionat?

Chiar „nebun” este cuvântul care se potrivește cel mai bine. Ceea ce s-a întâmplat după meciul cu Steaua a fost un lucru pe care eu nu l-am mai întâlnit vreodată. Nici acum nu sunt lămurit pentru ce a trebuit să suferim noi, jucătorii.

Acel meci a fost cheia întregului campionat?

"Nu numai acea partidă. Am pierdut puncte importante și pe teren propriu... Au fost și schimbările de antrenori care au contat. Nu e bine să se schimbe antrenorul atât de des, nu e ușor să schimbi sistemul. Îmi doresc ca sezonul viitor să începem în forță, să ne menținem în top. Vreau să fiu campion cu Rapidul".

Poate fi Marian Rada o soluție și din vară?

"Domnul Rada a preluat Rapidul într-o situație dificilă, după plecarea lui Rednic, și a avut rezultate bune. Eu prefer să rămână, este important să existe o continuitate".

Recent, Gigi Becali a spus că i-ar dori pe Bozovic și Săpunaru. Dacă te-ar oferta și pe tine, ai juca pentru Steaua?

"Sunt jucător profesionist și mai am doi ani contract cu Rapidul, pe care vreau să-i respect. Steaua e un club mare și poate în viitor, cine știe? N-aș refuza Steaua".

Te avantajează mai mult postura de mijlocaș stânga decât cea de atacant?

"Acum nu mai caut golul atât de mult. Înainte era important să marchez, dar acum mă preocupă mai mult să le dau pase bune colegilor mei".

"E o diferență mare între Braga și Rapid. Mă bucur că am ales să vin în România. Mai avem două etape și trebuie să luptăm pentru a ne menține pe locul 3" - Carlos Cesinha, mijlocaș Rapid


2 este numărul partidelor din campionat în care brazilianul nu a jucat
Sus In jos
http://www.cslove.forumgratuit.ro
 
N-as Refuza Steaua!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» SCANDAL LA STEAUA! STEAUA RISCA SA I SE RETRAGA INTRE 6 SI 9 PUNCTE!
» CINE CASTYGA AZI LA MECIUL DINTRE STEAUA-LYON
» Fii reporter ProSport la Dinamo-Steaua!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CsLove.Tk :: Sport :: Sport :: Fotbal-
Mergi direct la: