CsLove.Tk
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaSiteUltimele imaginiServereParteneriConectareÎnregistrare

 

 Lovitură liberă pentru Liga I

In jos 
AutorMesaj
CsL # Alex
CsL # Fost Administrator
CsL # Fost Administrator
CsL # Alex


Numarul mesajelor : 8080
Varsta : 29
Localizare : Otopeni
Joburi/Distractii : Plimbari si PC
Ce jok jucati : CS si FIFA
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Lovitură liberă pentru Liga I Empty
MesajSubiect: Lovitură liberă pentru Liga I   Lovitură liberă pentru Liga I Icon_minitime1Dum Mai 04, 2008 3:56 pm

Lovitură liberă pentru Liga I Cm0t0188yr7
După ce au câștigat fară emoții partida împotriva bancarilor, scor 1-0, elevii lui Liviu Ciubotariu au mai făcut un pas important spre Liga 1. Parcă dorind să spele rușinea acelui neverosimil 1-4 cu Intergaz, ilfovenii s-au aruncat în atac, încă de la începutul partidei, întrecându-se în ratări.

Ghinionul lor s-a numit Cristian Popescu. Portarul gazdelor a făcut miracole între buturile echipei sale, parând aproape tot ce s-a trimis spre poarta sa. A fost nevoit să capituleze o singură dată, la lovitură liberă de manual executată de căpitanul oaspeților, Sorin Pană, în debutul celei de-a doua reprize. Din păcate pentru gazde, doar de atât au avut nevoie otopenarii pentru a-și lua cele trei puncte de aur.
La finalul meciului, antrenorul gazdelor, Marius Șumudică contesta lovitura liberă din care s-a înscris unicul gol al meciului: ” Centralul Colțescu s-a pripit atunci când a dictat fault la contactul dintre Martins și Rusescu.”

De cealaltă parte, Liviu Ciubotariu s-a arătat mulțumit de jocul echipei și de cele 3 puncte obtinute. ”Deși am ratat foarte mult, am reușit să câștigăm și am făcut un pas important în privința promovării în prima ligă.”

Cu cinci etape înainte de finalul sezonului, Otopeniul are 8 puncte avans față de Chiajna și Petrolul.
Sus In jos
http://www.cslove.forumgratuit.ro
 
Lovitură liberă pentru Liga I
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» VEZI AICI PROGRAMUL PRIMELOR 17 ETAPE DIN LIGA I
» Clasament Liga 1 ! 2oo8-2oo9
» Clujenii vor liga profesionista de baschet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CsLove.Tk :: Sport :: Sport :: Fotbal-
Mergi direct la: