CsLove.Tk
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaSiteUltimele imaginiServereParteneriConectareÎnregistrare

 

 Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Dida
CsL # Administrator
CsL # Administrator
Dida


Numarul mesajelor : 1886
Varsta : 30
Localizare : pE cSloVE
Ce jok jucati : coUNTer-sTRiKe
Reputatie : 1
Puncte : 7
Data de inscriere : 14/04/2008

Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria Empty
MesajSubiect: Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria   Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria Icon_minitime1Joi Mai 15, 2008 9:56 pm

Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria 2n6gfnn

Aurelia Brădeanu și Simona Spiridon s-au încoronat în Ungaria. Cele două românce au câștigat titlul cu Gyor, cu două etape înaintea terminării campionatului.

Semifinalista Ligii Campionilor a dominat de o manieră categorică întrecerea vecină, obținând victorii pe linie.

Dacă Simona Spiridon se află la primul titlu cu Gyor, în schimb, Aurelia Brădeanu a obținut succesul cu numărul trei în Ungaria. În total, tricolora a adunat șapte trofee, dacă lua în calcul și patru Cupe ale Ungariei:"Sunt bucuroasă pentru acest nou titlu. A fost mai ușor ca în edițiile precedente. Mi-a mers foarte bine, dar nu pot să-mi apreciez eu munca", ne-a declarat Aurelia Brădeanu, care va reveni în țară pe 25 mai.

"În condițiile în care Ungaria are coeficientul cel mai bun după Danemarca, titlul cu Gyor este al doilea ca valoare european. Am avut șansa de a evolua alături de câteva jucătoare formidabile, Gorbicz, Brădeanu, Palinger. Am avut un parcurs en-fanfare", ne-a precizat și Simona Spiridon.

Cele două românce au obținut "dubla" în acest sezon în Ungaria, câștigând și Cupa Ungariei. Brădeanu și Spiridon au însă și un regret în sufletul lor, că au ratat printre degete calificarea în finala Ligii Campionilor:

"A fost un alt țel pentru noi, dar am ratat de puțin. Suntem încă < > de pierderea accesului în finală din foarte multe motive ce au ținut de joc, dar și de culise" , a mai spus Spiridon, care a ținut să mai spună că va ține pumnii strânși Rulmentului în finala Cupei Cupelor, cu Larvik
Sus In jos
CsL # Alex
CsL # Fost Administrator
CsL # Fost Administrator
CsL # Alex


Numarul mesajelor : 8080
Varsta : 29
Localizare : Otopeni
Joburi/Distractii : Plimbari si PC
Ce jok jucati : CS si FIFA
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria Empty
MesajSubiect: Re: Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria   Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria Icon_minitime1Vin Sept 05, 2008 12:29 pm

bv lor
Sus In jos
http://www.cslove.forumgratuit.ro
 
Brădeanu și Spiridon, cele mai bune în Ungaria
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Addons-uri Super Bune
» Cele mai importante programe la Cs
» Cele mai tari programe sun 3.
» -[=] Cele mai utilizate coduri HTML [=]-

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CsLove.Tk :: Sport :: Sport :: Handbal-
Mergi direct la: