CsLove.Tk
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaSiteUltimele imaginiServereParteneriConectareÎnregistrare

 

 Preview referat "Craciunul copiilor - power point"

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Dida
CsL # Administrator
CsL # Administrator
Dida


Numarul mesajelor : 1886
Varsta : 30
Localizare : pE cSloVE
Ce jok jucati : coUNTer-sTRiKe
Reputatie : 1
Puncte : 7
Data de inscriere : 14/04/2008

Preview referat "Craciunul copiilor - power point" Empty
MesajSubiect: Preview referat "Craciunul copiilor - power point"   Preview referat "Craciunul copiilor - power point" Icon_minitime1Joi Iun 05, 2008 11:13 pm

Era iarnă. Pe cerul ca smaraldul se adunau norii posomorați. O cernere albă se lăsa din văzduh. Fulgii ușori și albi ca florile de cireș se jucau de-a prinselea prin aer. Copacii se învăluiau în dantele albe, cercelate, iar ramurile lor atârnau obosite, sub greutatea stratului de omăt. Era un ger cumplit.

Prin zarea umplută cu petale de crin, se ivi pe cer o stea căzătoare. Am urmărit-o. Am bănuit că e un fel de mesaj straniu. Ea a zburat pană la curtea bunicii mele.

- Bunico, uite!O stea căzătoare!
- Ce spui?Hai lasă-mă că n-am timp de prostii!

- Da`…n-o vezi? E-n fața ta.
- Of, of! Copiii din ziua de azi!
- Deci, numai eu o văd! Bine! Numai eu o să aflu ce este!

Deodată, steaua se micșoră și luă formă de om. Din ea a ieșit un glas:
- Ce mai faci, Georgică?
- Stai! Cunosc vocea asta!Bunicule! Trăiești?
- Doar în forma spirituală, fiule!

- O! Ce dor mi-a fost de tine! Spuneam eu, scăpând din ochi două safire argintii. Hai la tine să te mai încălzești puțin.
- Nu pot! Eu am venit aici să te fac să nu mai fii așa trist din cauza mea. Orice om moare!
- Da! Dar nu în chinurile tale.

- Nu uita! Viața este ca un pai de chibrit. Nu trebuie să-l uzi cu durerea pentru altcineva. Dacă ai înțeles sfatul meu, și-l vei respecta mă vei face pe mine fericit de un așa nepot.
- Nu voi mai fi trist, bunicule! Dar nu te voi uita niciodată!

Totul a dispărut. M-am trezit. Deci, nu a fost real. Dar cu siguranță a fost plăcut să reîntalnesc plăcerea de a mai vorbi o dată cu bunul meu bunic. Aș vrea un aparat de aruncat pânză, vreau o jucărie mare de pluș cu SCOOBY DOO, un inel, cu piatră albă pe el pentru mine!!! Pentru Anuța, un alt inel, și încă unul pentru Livia. Vă rog să mi le aduceți într-o cutiuță făcută special pentru inele!!!

Vreau să-mi aduceți un brad frumos împodobit acasă la mine. Pentru părinții mei vreau să-mi aduceți două bilete în Germania. Pentru mamaia, o nouă bicicletă fiindcă a ei e stricată și pentru tataia, fiindcă e mort aș vrea ca voi doi să va duceți și să îi puneți la mormânt câteva flori frumoase. Și aș mai vrea, dacă puteți, să-mi aduceți o cobră ca cea a fratelui meu!!!
Sus In jos
CsL # Alex
CsL # Fost Administrator
CsL # Fost Administrator
CsL # Alex


Numarul mesajelor : 8080
Varsta : 29
Localizare : Otopeni
Joburi/Distractii : Plimbari si PC
Ce jok jucati : CS si FIFA
Reputatie : 0
Puncte : 0
Data de inscriere : 20/04/2008

Preview referat "Craciunul copiilor - power point" Empty
MesajSubiect: Re: Preview referat "Craciunul copiilor - power point"   Preview referat "Craciunul copiilor - power point" Icon_minitime1Joi Iul 24, 2008 9:09 pm

sooper referat
Sus In jos
http://www.cslove.forumgratuit.ro
 
Preview referat "Craciunul copiilor - power point"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» despre "Craciunul copiilor - power point"
» Preview referat "Gramatica limba latina clasa a 9-a"
» Preview referat "Nectarul - Siguranta alimentara si nutritie umana"
» Preview referat "Kossovo versus Romania - eseu conjunctural"
» Preview referat "Importanta elementelor retelelor trofice - eseu"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
CsLove.Tk :: Free Zone :: Referate Pt Scoala :: Diverse-
Mergi direct la: